Подвесные унитазы - Интернет магазин
игры на дисках- гитара

Tréninky

"Udržovací fotbálky" víceúčelová sportovní hala Kopidlno - sobota 4., 11. a 18. listopadu 17:00 - 19:00 (podle zájmu a účasti bude případně domluven další termín)

Facebook FK Kopidlno

TJ Sokol Stará Paka - FK Kopidlno A 1:4 (1:1)

mistrovské utkání OPM, neděle 15. 4. 2018 od 17:00

Sestava: Kovář, Dyčenko V., Janáček (C), Komárek P., Strnad, Klaban L., Komárek L., Machačný, Klaban T., Poutník, Valnoha ('82 Berounský P.); připraven Hnát

Střelci: 31. Rolf Dominik - 11. Klaban Tomáš, 50. Poutník Michal, 70. Klaban Tomáš, 73. Janáček Jaroslav (pen.)

Hořící les, dvě neproměněné penalty, pět gólů, červená karta. Jak tento téměř detektivní příběh probíhal a dopadl, se můžete dočíst v následujících řádcích.

Ve druhém jarním utkání nás čekal výjezd k soupeři do Staré Paky, který se u nás na podzim prezentoval kvalitním bojovným výkonem a tak jsme věděli, že nás čeká jedno z těch náročnějších utkání. Před samotným zápasem jsme řešili několik hráčských omluvenek, a když v době plánovaného odjezdu navíc přišel telefonát, že gólman Kovář musí služebně k požáru lesa, objevil se možná i šedivý vlas. Miloš však naštěstí situaci zvládnul, několik vteřin před úvodním hvizdem se přiřítil na hřiště a hlavně, s požárem to snad vše dobře dopadlo.

Od úvodních minut bylo zřejmé, že se bude opravdu jednat o utkání plné osobních soubojů a obě mužstva za celý zápas hodně ran schytala i rozdala. Počátečních 10 minut jsme byli aktivnějším mužstvem, chtěli jsme především využít rychlostních předpokladů našich záložníků a útočníků a pokusit se využít pasů za obranu. Naše snaha byla odměněna úvodním gólem, kdy se střelou z hranice velkého vápna prosadil Tomáš Klaban. Poté se začali osmělovat i domácí, dvě šance jsme ještě přečkali, ale poté došlo ke ztrátě míče při přechodu do útoku, nedorozumění v obranné hře a vyrovnání bylo na světě. Zápas se začal odehrávat formátem nahoru – dolů, někdy až ve stylu natěšených hráčů mladší přípravky à la „všichni za balonem“ a docházelo tak k množství nepřesnostem z obou stran. První poločas tak skončil, myslím, že i zaslouženým nerozhodným stavem 1:1.

O poločasové pauze jsme se snažili především o uklidnění hráčů a o celkové zklidnění obrazu naší hry. Do úvodních minut druhého poločasu jsme opět vstoupili lépe a začali mužstvo Staré Paky přehrávat. Vyústěním byl pokutový kop, se kterým jsme však naložili bídně. Naštěstí se však za pár okamžiků prosadil gólově Michal Poutník a dal větší klid na naše kopačky. Domácím jsme toho ve druhé půli již tolik nedovolili, možnost na vyrovnání však měli z penaltového puntíku. Tento „faul“ viděl pouze hlavní rozhodčí a i přes radu svého asistenta, již nenašel odvahu původní verdikt odvolat. Fotbalová pravda se tentokráte ukázala a balon skončil pouze na břevně naší branky. Ve zbytku utkání se zároveň začala projevovat naše lepší fyzická připravenost, podruhé se v zápase prosadil střelecky Klába T. a krátce po něm ze třetí dnes nařízené penalty Jarda Janáček. Domácí již do závěrečného hvizdu nenašli síly na zkorigování výsledku a za zmínku tak stojí snad jen nesmyslný zákrok za červenou kartu na polovině hřiště.

Nebývá to u mne častým zvykem , ale v tomto utkání musím pochválit hráče za příkladnou bojovnost a vůli po vítězství - od Miloše v bráně, který měl v tu dobu v hlavě úplně jiné starosti, až po Martina v útoku, který utržil hodně šrámů. Opět mi nedá, abych nezmínil naše FANS, kteří po celý zápas neúnavně povzbuzovali. A v neposlední řadě patří díky hráčům na lavičce, kteří se po celé utkání na 110% rozcvičovali  a čekali trpělivě na svojí šanci.

Hlavní sponzor
Město Kopidlno

SportBar Aleš Benda

Zemědělská farma Kopidlno Aleš Janča Obec Cholenice